1e elftal

's-Heerenbroek lijdt historische nederlaag in en tegen Kampen: 3-2

’s-Heerenbroek heeft afgelopen zaterdag opnieuw puntverlies geleden in de vierde klasse C. De uitwedstrijd tegen VV Kampen werd voor het eerst in de historie verloren door de groenhemden. Door deze nederlaag is ’s-Heerenbroek afgegleden naar een bedenkelijke 9e plaats op de ranglijst. Volgende week zal aangetreden worden tegen de huidige nummer 8 van de competitie: VV Wilsum.

Zoals gezegd is ’s-Heerenbroek het niet gewend; verliezen van VV Kampen. In de wetenschap dat dit nog nooit gebeurd was, maar dus ook in de wetenschap dat de eerste keer steeds dichterbij kwam, reisde ’s-Heerenbroek af richting Kampen met dezelfde basiself als de week daarvoor tegen SV Zalk. Bij VV Kampen was men zich ook meer dan bewust van het feit dat het nog nooit van ’s-Heerenbroek gewonnen had. In het verleden was de ploeg menig keer dichtbij geweest, maar steeds weer wist ’s-Heerenbroek in extremis een punt, of zelfs drie punten, uit het vuur te slepen. Vandaag zou het zover echter niet komen; VV Kampen strafte de persoonlijke fouten aan ’s-Heerenbroeker zijde genadeloos af en daartegenover kon ’s-Heerenbroek, en dan met name in de eerste helft, veel te weinig tegenover zetten.

Op het natte wedstrijddecor van VV Kampen, die me qua staat zelfs een beetje aan ons veld deed denken, begonnen de blauw-witten aanzienlijk feller dan ’s-Heerenbroek. VV Kampen zette vroeg druk op de ’s-Heerenbroeker defensie, was sterk in de duels, was overal één of twee stappen eerder en hield de linies kort op elkaar. Al deze factoren hadden tot gevolg dat ’s-Heerenbroek geen moment in haar spel kwam, waardoor het voetballen voor de groenhemden moeilijker en moeilijker werd. Zoals u allicht al wel hebt kunnen proeven aan mijn commentaar, stelde ’s-Heerenbroek daar bar weinig inzet, beleving en duelkracht tegenover. De ploeg van trainer Wim Groen speelde zielloos, slap en ontzettend tam en creëerde daardoor in de eerste helft geen enkele kans voor zichzelf.

Wel creëerden de groenhemden meer dan genoeg kansen aan de andere kant van het veld voor VV Kampen. Allereerst was er een afschuwelijk misverstand tussen keeper Visscher en laatste man Pelgrom. Een lange bal van VV Kampen viel tussen de laatste man en de keeper van ’s-Heerenbroek in. Beide spelers snelden richting de bal, maar de communicatie tussenbeide was dusdanig slecht dat Pelgrom de bal pardoes langs de uitkomende Visscher heen speelde. Voor de meegelopen spits van Kampen was het vervolgens een koud kunstje om de bal in het verlaten doel van ’s-Heerenbroek te deponeren. Deze meer dan lullige en zure tegentreffer, in combinatie met het bedroevende spel tot op dat moment, gaf de ’s-Heerenbroeker staf en spelers nou niet bepaald meer moed op een goede afloop. Kampen daarentegen rook bloed en loerde op een tweede treffer, die uiteindelijk ook nog zou vallen voor rust.

Bij een ingooi van ’s-Heerenbroek op de helft van VV Kampen verloor de ploeg de bal op knullige wijze. Een ingooi van Robert Palland werd op simpele wijze onderschept en VV Kampen schakelde vervolgens razendsnel om. Bij ’s-Heerenbroek waren er veel te veel mensen in de voorwaartse beweging waardoor het perspectief van Kampen alleen maar groter werd. De rappe aanvaller van VV Kampen ontdeed zich op te simpele wijze van laatste man Pelgrom waardoor hij vrijuit op kon stomen richting het ’s-Heerenbroeker doel. Hierbij behield hij goed het overzicht en bracht hij vervolgens zijn meegelopen teamgenoot (ondanks een uiterste krachtsinspanning van Sander Wennemers) in stelling om uiteindelijk simpel de 2-0 tegen de touwen te schieten. Vervolgens klonk enkele minuten later het rustsignaal en deze kwam voor ’s-Heerenbroek nou niet bepaald ongelegen. 

Na een zeldzame donderpreek van trainer Groen kwam ’s-Heerenbroek aanzienlijk sterker uit de kleedkamer. De ploeg wist zich beter in de wedstrijd te knokken, al kwam dat ook deels door een wat gemakzuchtiger Kampen. In de rust was William Dekker overigens in het veld gekomen voor Jesper Wennemers en diverse minuten later zou Rob Henniphof de vervanger worden van Henri v/d Stouwe. Door deze wisselingen probeerde trainer Groen wat nieuwe energie in de wedstrijd te brengen en dit bleek dan ook een goede keus. Buiten een indirecte vrije trap op 10 meter van het vijandelijke doel, die Sander Pelgrom niet langs de massaal opgetrokken muur wist te krijgen, resulteerde het betere spel van ’s-Heerenbroek echter niet direct in grote kansen of doelpunten. Toch was aanvaller Gert Kwakkel na zo’n 60 minuten voetbal wel ineens heel dichtbij. Middenvelder Jonas Bastiaan stuurde Kwakkel in de diepte met een goede kopbal. Kwakkel lobte de bal met veel gevoel over de uitkomende doelman van Kampen, maar zag zijn inzet uiteindelijk via de onderkant van de lat weer het veld in stuiteren. De rebound was daarna niet besteed aan William Meuleman en William Dekker.

Deze kans liet ’s-Heerenbroek zien dat er weldegelijk nog wat te behalen viel in de Kamper defensie. Het leek er dan ook sterk op dat ’s-Heerenbroek zichzelf beter in de wedstrijd speelde, maar toen viel de 3-0 plots aan de andere kant. Wederom was het een foutieve terugspeelbal van Pelgrom die keeper Visscher niet wist te bereiken. Dit kwam mede door het feit dat Visscher uitgleed. Wederom werd dit knullig gecreëerde buitenkansje dankbaar benut door de aanval van VV Kampen waardoor niet de 2-1 op het scorebord stond, maar de 3-0.

Na dit hachelijke moment werd Pelgrom uit zijn lijden verlost en zijn vervanger was de gepasseerde middenvelder Wim Kwakkel. ’s-Heerenbroek ging één-op-één spelen achterin waardoor de druk naar voren werd opgeschroefd en de ruimtes achterin groter werden. VV Kampen wist deze geboden ruimte echter niet tot nauwelijks te benutten. ’s-Heerenbroek daarentegen ging wel effectief om met de nieuwe manier van spelen. Gert Kwakkel veroverde de bal aan de zijlijn en wist Rob Henniphof te bereiken. Henniphof behield goed het overzicht, bracht de losgekomen William Dekker in stelling en Dekker maakte vervolgens dit buitenkansje goed af; 3-1. Vlak voor dit moment had Henniphof zijn geluk ook al eens beproefd, maar hij zag zijn fraaie volley op katachtige wijze gekeerd worden door de goalie van Kampen.

Deze goal smaakte voor ’s-Heerenbroek naar meer en zodoende drukte het Kampen waar mogelijk nog verder naar achteren toe. Uiteindelijk resulteerde dit ook nog in de 3-2. Een fraaie crossbal van Gert Kwakkel bereikte het hoofd van William Dekker. Dekker kon de bal vervolgens panklaar leggen bij de tweede paal, waar rechtsback Robert Palland plots was opgedoken. Palland kon de bal simpel binnen knikken en er op die manier 3-2 van maken. Spannend werd het vervolgens echter niet meer aangezien de dienstdoende arbiter vrijwel direct affloot. Het ’s-Heerenbroeker slotoffensief kwam dus te laat op gang en een nieuwe nederlaag in het nog prille seizoen was een feit.

Zodoende leed ’s-Heerenbroek (evenals vorige week) een uiterst gevoelige nederlaag, die eigenlijk niet meer dan terecht genoemd kan worden. De ploeg van trainer Groen maakt simpelweg veel te veel (grote) persoonlijke fouten waardoor het zichzelf steeds weer in een lastig parket brengt. Aankomende zaterdag zullen deze fouten absoluut uit het spel moeten en zal de ploeg veel meer scherpte, inzet en beleving moeten tonen tegen aardsrivaal Wilsum. Na de oorwassing van vorig seizoen (0-6 overwinning van ‘s-Heerenbroek) zal Wilsum zinnen op revanche en dus is ’s-Heerenbroek bij voorbaat flink gewaarschuwd. Daarnaast zijn de te verdelen drie punten aan beide zijden broodnodig met het oog op de ranglijst en dus mag er genoeg van deze ontmoeting verwacht worden. De aanvang van de derby is 14.30 uur op Sportpark Broekerland.

Bedankt voor het lezen en hopelijk tot ziens!

’s-Heerenbroek heeft afgelopen zaterdag opnieuw puntverlies geleden in de vierde klasse C. De uitwedstrijd tegen VV Kampen werd voor het eerst in de historie verloren door de groenhemden. Door deze nederlaag is ’s-Heerenbroek afgegleden naar een bedenkelijke 9e plaats op de ranglijst. Volgende week zal aangetreden worden tegen de huidige nummer 8 van de competitie: VV Wilsum.

Zoals gezegd is ’s-Heerenbroek het niet gewend; verliezen van VV Kampen. In de wetenschap dat dit nog nooit gebeurd was, maar dus ook in de wetenschap dat de eerste keer steeds dichterbij kwam, rees ’s-Heerenbroek af richting Kampen met dezelfde basiself als de week daarvoor tegen SV Zalk. Bij VV Kampen was men zich ook meer dan bewust van het feit dat het nog nooit van ’s-Heerenbroek gewonnen had. In het verleden was de ploeg menig keer dichtbij geweest, maar steeds weer wist ’s-Heerenbroek in extremis een punt, of zelfs drie punten, uit het vuur te slepen. Vandaag zou het zover echter niet komen; VV Kampen strafte de persoonlijke fouten aan ’s-Heerenbroeker zijde genadeloos af en daartegenover kon ’s-Heerenbroek, en dan met name in de eerste helft, veel te weinig tegenover zetten.

Op het natte wedstrijddecor van VV Kampen, die me qua staat zelfs een beetje aan ons veld deed denken, begonnen de blauw-witten aanzienlijk feller dan ’s-Heerenbroek. VV Kampen zette vroeg druk op de ’s-Heerenbroeker defensie, was sterk in de duels, was overal één of twee stappen eerder en hield de linies kort op elkaar. Al deze factoren hadden tot gevolg dat ’s-Heerenbroek geen moment in haar spel kwam, waardoor het voetballen voor de groenhemden moeilijker en moeilijker werd. Zoals u allicht al wel hebt kunnen proeven aan mijn commentaar, stelde ’s-Heerenbroek daar bar weinig inzet, beleving en duelkracht tegenover. De ploeg van trainer Wim Groen speelde zielloos, slap en ontzettend tam en creëerde daardoor in de eerste helft geen enkele kans voor zichzelf.

Wel creëerden de groenhemden meer dan genoeg kansen aan de andere kant van het veld voor VV Kampen. Allereerst was er een afschuwelijk misverstand tussen keeper Visscher en laatste man Pelgrom. Een lange bal van VV Kampen viel tussen de laatste man en de keeper van ’s-Heerenbroek in. Beide spelers snelden richting de bal, maar de communicatie tussenbeide was dusdanig slecht dat Pelgrom de bal pardoes langs de uitkomende Visscher heen speelde. Voor de meegelopen spits van Kampen was het vervolgens een koud kunstje om de bal in het verlaten doel van ’s-Heerenbroek te deponeren. Deze meer dan lullige en zure tegentreffer, in combinatie met het bedroevende spel tot op dat moment, gaf de ’s-Heerenbroeker staf en spelers nou niet bepaald meer moed op een goede afloop. Kampen daarentegen rook bloed en loerde op een tweede treffer, die uiteindelijk ook nog zou vallen voor rust.

Bij een ingooi van ’s-Heerenbroek op de helft van VV Kampen verloor de ploeg de bal op knullige wijze. Een ingooi van Robert Palland werd op simpele wijze onderschept en VV Kampen schakelde vervolgens razendsnel om. Bij ’s-Heerenbroek waren er veel te veel mensen in de voorwaartse beweging waardoor het perspectief van Kampen alleen maar groter werd. De rappe aanvaller van VV Kampen ontdeed zich op te simpele wijze van laatste man Pelgrom waardoor hij vrijuit op kon stomen richting het ’s-Heerenbroeker doel. Hierbij behield hij goed het overzicht en bracht hij vervolgens zijn meegelopen teamgenoot (ondanks een uiterste krachtsinspanning van Sander Wennemers) in stelling om uiteindelijk simpel de 2-0 tegen de touwen te schieten. Vervolgens klonk enkele minuten later het rustsignaal en deze kwam voor ’s-Heerenbroek nou niet bepaald ongelegen. 

Na een zeldzame donderpreek van trainer Groen kwam ’s-Heerenbroek aanzienlijk sterker uit de kleedkamer. De ploeg wist zich beter in de wedstrijd te knokken, al kwam dat ook deels door een wat gemakzuchtiger Kampen. In de rust was William Dekker overigens in het veld gekomen voor Jesper Wennemers en diverse minuten later zou Rob Henniphof de vervanger worden van Henri v/d Stouwe. Door deze wisselingen probeerde trainer Groen wat nieuwe energie in de wedstrijd te brengen en dit bleek dan ook een goede keus. Buiten een indirecte vrije trap op 10 meter van het vijandelijke doel, die Sander Pelgrom niet langs de massaal opgetrokken muur wist te krijgen, resulteerde het betere spel van ’s-Heerenbroek echter niet direct in grote kansen of doelpunten. Toch was aanvaller Gert Kwakkel na zo’n 60 minuten voetbal wel ineens heel dichtbij. Middenvelder Jonas Bastiaan stuurde Kwakkel in de diepte met een goede kopbal. Kwakkel lobte de bal met veel gevoel over de uitkomende doelman van Kampen, maar zag zijn inzet uiteindelijk via de onderkant van de lat weer het veld in stuiteren. De rebound was daarna niet besteed aan William Meuleman en William Dekker.

Deze kans liet ’s-Heerenbroek zien dat er weldegelijk nog wat te behalen viel in de Kamper defensie. Het leek er dan ook sterk op dat ’s-Heerenbroek zichzelf beter in de wedstrijd speelde, maar toen viel de 3-0 plots aan de andere kant. Wederom was het een foutieve terugspeelbal van Pelgrom die keeper Visscher niet wist te bereiken. Dit kwam mede door het feit dat Visscher uitgleed. Wederom werd dit knullig gecreëerde buitenkansje dankbaar benut door de aanval van VV Kampen waardoor niet de 2-1 op het scorebord stond, maar de 3-0.

Na dit hachelijke moment werd Pelgrom uit zijn lijden verlost en zijn vervanger was de gepasseerde middenvelder Wim Kwakkel. ’s-Heerenbroek ging één-op-één spelen achterin waardoor de druk naar voren werd opgeschroefd en de ruimtes achterin groter werden. VV Kampen wist deze geboden ruimte echter niet tot nauwelijks te benutten. ’s-Heerenbroek daarentegen ging wel effectief om met de nieuwe manier van spelen. Gert Kwakkel veroverde de bal aan de zijlijn en wist Rob Henniphof te bereiken. Henniphof behield goed het overzicht, bracht de losgekomen William Dekker in stelling en Dekker maakte vervolgens dit buitenkansje goed af; 3-1. Vlak voor dit moment had Henniphof zijn geluk ook al eens beproefd, maar hij zag zijn fraaie volley op katachtige wijze gekeerd worden door de goalie van Kampen.

Deze goal smaakte voor ’s-Heerenbroek naar meer en zodoende drukte het Kampen waar mogelijk nog verder naar achteren toe. Uiteindelijk resulteerde dit ook nog in de 3-2. Een fraaie crossbal van Gert Kwakkel bereikte het hoofd van William Dekker. Dekker kon de bal vervolgens panklaar leggen bij de tweede paal, waar rechtsback Robert Palland plots was opgedoken. Palland kon de bal simpel binnen knikken en er op die manier 3-2 van maken. Spannend werd het vervolgens echter niet meer aangezien de dienstdoende arbiter vrijwel direct affloot. Het ’s-Heerenbroeker slotoffensief kwam dus te laat op gang en een nieuwe nederlaag in het nog prille seizoen was een feit.

Zodoende leed ’s-Heerenbroek (evenals vorige week) een uiterst gevoelige nederlaag, die eigenlijk niet meer dan terecht genoemd kan worden. De ploeg van trainer Groen maakt simpelweg veel te veel (grote) persoonlijke fouten waardoor het zichzelf steeds weer in een lastig parket brengt. Aankomende zaterdag zullen deze fouten absoluut uit het spel moeten en zal de ploeg veel meer scherpte, inzet en beleving moeten tonen tegen aardsrivaal Wilsum. Na de oorwassing van vorig seizoen (0-6 overwinning van ‘s-Heerenbroek) zal Wilsum zinnen op revanche en dus is ’s-Heerenbroek bij voorbaat flink gewaarschuwd. Daarnaast zijn de te verdelen drie punten aan beide zijden broodnodig met het oog op de ranglijst en dus mag er genoeg van deze ontmoeting verwacht worden. De aanvang van de derby is 14.30 uur op Sportpark Broekerland.

Bedankt voor het lezen en hopelijk tot ziens!

Programma het Eerste

zaterdag 15 december 2018
Daarle SP
-
's-Heerenbroek

1 - 2


zaterdag 22 december 2018
's-Heerenbroek
-
DKB

Aanvang: 13:30


4e Klasse D

Evenementen

ubink_meuleman_bouw.pngsheerenhoeve.pnghairqueen.pngculinairegroenteman_vanmarle.pngautotaalglas.pngweeghel_gewasbescherming.pnghdeleeuw.pngvan_guilik.pngmail_service_zwolle.pngphverhuur.pngbbm-advocaten.pngbeensbootmotoren.pngmorrenhof.pnghetparochiehuis.png123verhuur.pngboerverzekeringen.pngbrugmedia.pngsmaakfactor.pngoostindie.pngschutte.pngcafeeigenwijs.pngbastiaan_installatietechniek.pnghoutburcht.pngbastiaan.pngToyota dealer Berendsen & De Graaf.pngbergmakelaardij.pngvdberg.pngsebo.pnganytime.pnggarageklaassen.pngbeers.pngubink_meuleman_bouw.pngsheerenhoeve.pnghairqueen.pngculinairegroenteman_vanmarle.pngautotaalglas.pngweeghel_gewasbescherming.pnghdeleeuw.pngvan_guilik.pngmail_service_zwolle.pngphverhuur.pngbbm-advocaten.pngbeensbootmotoren.pngmorrenhof.pnghetparochiehuis.png123verhuur.pngboerverzekeringen.pngbrugmedia.pngsmaakfactor.pngoostindie.pngschutte.pngcafeeigenwijs.pngbastiaan_installatietechniek.pnghoutburcht.pngbastiaan.pngToyota dealer Berendsen & De Graaf.pngbergmakelaardij.pngvdberg.pngsebo.pnganytime.pnggarageklaassen.pngbeers.png